Maklár Játszótér kiépítése

2008-ban, az első „Röfi nap”-on kezdett el Maklár játszótérre gyűjteni.

A rendezvény bevételét, a később boltokban, intézményekben kihelyezett cserépmalacokba került adományokat, a képviselők által felajánlott féléves tiszteletdíjat, ezen cél elérésének szentelték. Az adományokból összesen 2 millió forint gyűlt össze. A kezdeményezést segítette az is, hogy a település az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP) pályázatán 7 millió forint támogatást nyert el. Pályázatot írtak ki a játszótér tervezésére, s amikor a tervek beérkeztek, megtekinthetővé tették a hivatalban, illetve interneten is lehetett szavazni. Végül olyan játszóteret terveztek, amelyet a legkisebbektől a 12-13 évesekig mindenki használhat. Szeptember elején kezdtek hozzá az építéshez az igazgatási központ patak felőli oldalán. A játszótéren kilenc játékelemet állítottak fel, ezek között van hinta, csúszda, mérleghinta, ökrös szekér, az egri várra emlékeztető játszóvár, kisház, mászóka, rugós lovacska, homokozó. A legyártott elemeket a helyszínen szerelte össze, üzembiztosan rögzítette a kivitelező. A játékok megfelelnek a legszigorúbb szabványoknak, a legtartósabb több rétegű vastaglazúr-kezelést kaptak. A tervezők azt mondják: ezek a játékok nem csak a gyerekek egészséges fejlődéséhez járulnak hozzá, hanem az ízlésformáláshoz is. A játszóteret az EU-szabványnak megfelelő ütéscsillapító burkolattal, 40 centi mély gyöngykavicsréteggel látták el. A zöldterület a tér kialakításával duplájára nőtt, a játszótér akadálymentes lett. A kivitelezés végén 9 millió forintból – amelyből 2 millió forint felajánlás, 7 millió forint pályázati támogatás- sikerült kialakítani egy biztonságos, szép, széles korcsoportot kiszolgáló közösségi játszóteret.

 

(Szöveget és a fotókat Jeneiné Csernák Marianna készítette)