Egerszólát: Régi temető kerítésének megépítése

35/2013 (V.22.) VM rendelet alapján a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER támogatása

Egerszólát Régi temető utcai kerítésének megépítése Pályázó:

Egerszólátért Közalapítvány A meglévő kerítés teljes egészében visszabontásra került. Ezt követően a régi kerítés helyére a telek területére a telek utcai homlokvonalán belülre került az új kerítés a tervek szerint. A kerítés régi kapu bejárója helyére 3,11 m széles, faszerkezetű személy- és gépjármű közlekedésre alkalmas kétszárnyú, telekre nyíló nagykapu épült. A kerítés fa oszlopokkal, fa kerítésmezőkkel lett kivitelezve. Az alapozás: beton pontalapra a fa kerítés oszlopok alatt. Kerítés: 15*15 cm keresztmetszetű akácfa oszlopok, 1,9m és 1,73 m tengely távolságokkal elhelyezve, faragott fejezettel kialakítva, mahagóni színűre mázolva. A kerítés oszlopok telek felőli oldalában süllyesztett, oszlopok hátlapján lapolással toldott, rozsdamentes acél csavarokkal rögzí

tett. A kapu: A kapu oszlopa 15*15 cm keresztmetszetű akácfa oszlop, faragott fejezettel kialakítva. A kapuszárny aszimmetrikus kialakítású kétszárnyú kapu.